Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klára - Cvičení dle Mojžíšové

Dobrý den, jelikož se již 2 roky snažím otěhotnět a pořad nic (všechny vyšetření o.k.)začala jsem cvičit metodu dle paní Mojžíšové. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu tuto metodu cvičit stále i v prvním trimestru těhotensví a pokud cvičím podle Vašeho videa, zdali je lepší jít také k terapeutce, aby zkontrolovala správnost mého cvičení?Děkuji

Martina - Cvičení dle Mojžíšové v těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné cvičit cviky dle paní Mojžíšové i v těhotenství - kdysi jsem na toto cvičení chodila z důvodu snahy o miminko, necvičila jsem však již cca rok. Nyní jsem ve třetím měsíci, mám bolesti bederní páteře, kamarádka mi doporučila cvičit opět Mojžíšovou. Jsou pro těhotné vhodné všechny cviky, které se běžně cvičí?

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Cvičení dle Mojžíšové v těhotenství

Kromě cviků vleže na břiše je cvičení dle Mojžíšové vhodné i v těhotenství. Počty opakování volte dle Vašeho aktuálního stavu.

Veronika - špatné chození

Dobrý den, Mám problém. Má kamarádka má 19.měsíčního chlapečka,který se narodil v 7.měsíci. Před 2 měsíci jsem si všimla že malej chodí jen pošpičkách a levá nožička se mu stáčí hodně do prava. Doktorka jí poradila koupit pevnou obuv a nosit jí pořád i doma,ale ona mu koupila sněhulky za 99kč že prý mu to stačí.Co bych mohla udělat abych malému pomohla. Děkuji za odpověd.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: špatné chození

Dobrý den,
nepíšete, která doktorka poradila pevnou obuv, ale každopádně bych doporučil obrátit se na lékaře odbornosti "dětský ortoped", pokud se tak již nestalo. Jedině ten dokáže pomocí klinického a event. zobrazovacího vyšetření doporučit léčbu, pohybová opatření a pomůcky na tento zdravotní problém u 2 letého chlapce. Možná bude třeba vyšetření dětským neurologem, dětským psychologem apod.
Omlouvám se, že neporadím přímo co dělat. Každopádně radu lékařky na pevnou obuv by bylo dobré dodržet.

Monika - Mojžíšová /hrazení pojišťovnami

Dobrý den, mám dotaz zda je metoda Mojžíšové hrazena zdravotními pojišťovnami? Léčí neplodnost žen ,ale i bolesti zad a další diagnózy? Děkuji

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojžíšová /hrazení pojišťovnami

Metoda Mojžíšové není jeden zdravotní výkon; je to léčebná tělesná výchova zaměřená na normalizaci svalových dysbalancí (nerovnováhy) v oblasti pánve a břicha. Ty mají za následek nevhodné postavení pánve a pánevních orgánů a mohou být příčinou bolestí zad i jednou z příčin neplodnosti. Ordinuje ji lékař, v oboru fyziatrie, balneologie a rehabilitace, nebo gynekolog. Metoda je pojišťovnou hrazena na základě smlouvy uzavřené s příslušnými zdravotnickými zařízeními na komplexní rehabilitační služby.
Při léčbě neplodných žen je metoda Mojžíšové hrazena z veřejného zdravotního pojištění, je-li předepsána lékařem, většinou gynekologem, který se věnuje problémům léčby sterility. Tento lékař obvykle spolupracuje s konkrétním rehabilitačním pracovištěm, takže může pacientku správně nasměrovat. Metodu Mojžíšové nelze považovat za základ léčení neplodnosti, může ale být součástí komplexního přístupu k pacientce.

Jana - Lupénka

Dobrý den, chtěla bych koupit dárkový poukaz na nějakou proceduru ve VAšem rehabilitačním centru, pro paní trpící lupénkou. Prosím o radu, kterou. Lupénku má paní na rukou a nohou. S přáním hezkého dne

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Lupénka

Dárkový poukaz zakoupíte v našem RHB centru- např. v ceně 500Kč je relaxační masáž obličeje, + k tomu zdarma masáž dekoltu, na poukazu není napsaná cena, jen název procedury, neboť je to dárek. Nepíšete, na jaké potíže by měla procedura být, proto radím ten obličej, jinak lze absolvovat i masáž zad za 250-500Kč, lepší je info na místě, lupénka není problém, jen nesmí být ve stadiu zánětu, zhoršená, apod.

Mária Galbavá - Metóda pani Mojžíšovej

Dobrý večer. Prosím Vás, školíte aj nových rehabilitačných pracovníkov v metóde pani Mojžíšovej? Ďakujem.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Metóda pani Mojžíšovej

Dobrý den, zaškolování v metodě Mojžíšové provádí pouze doškolovací centrum NCONZO Brno viz. http://www.nconzo.cz

Petra Vrchlická - Dotaz žebra

Dobrý den přeji,
chtěla bych se zeptat, zdali můžu při cvičení Mojžíšové metody dělat něco špatně, když mám vychýlená žebra směrem doprava a špatně se mi dýchá. Jako bych měla hrudník stlačení dovnitř (takový pocit). Rozbolel mě i žaludek a necítím se celkově dobře. Moc Vám děkuji za odpvěď. Zdraví Petra V.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Dotaz žebra

Dobrý den,
při cvičení cviků podle paní Mojžíšové samozřejmě může něco bolet, zejména pokud byste měla nějaké předchozí svalové, event. kloubní problémy a pokud byste cviky cvičila s nějakou chybičkou. Nejlepší by bylo objednat se na vyšetření u p. Kristýny Novotné, DiS. a s ní konzultovala potíže. Zavolejte 7,30-14,30 na 466 430 840 a objednejte se.
Novotný Zdeněk

K.P. - Poděkování

Vážený pane doktore,
dovolte, abych Vám vyjádřil veliké srdečné poděkování. Dne 7.2. 2012 jsem si způsobil zranění nohy a to tak, že jsem měl dvojitou šikmou zlomeninu pravého kotníku. Kolegové mě odvezli na úrazovou chirurgii do Semtína, kde jsem dostal sádru. Chodím v Pardubickém Titanu na rehabilitaci a cítím se velice dobře, nejraději bych už berle zahodil, ale ještě se nepostavím, noha mě neunese. Díky však vysoké odbornosti Vašich lidí v Titanu vím, že brzy budu zas chodit normálně.
Velice si Vás proto vážím, ale také si vážím lidí v Titanu, který má po
Pardubicích dobré jméno. Tímto Vám velice děkuji. S úctou K.P.



 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové