Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lenka Kubelková - Re: kontakt

Můj e-mail je L.enii@centrum.cz, děkuji

Patrik Krušina - Záda

Dobrý den,
dělám silový trojboj a asi 3 měsíce zpět jsem zvedal 270 kg na mrtvý tah, ruplo mi v zádech v kříži a asi 5 minut jsem jen ležel na zemi a nemohl se pohnout, bolest mi do nohy nevystřelovala, ale záda byla totálně zablokována. Doktoři mi píchli jen injekci a to bylo všechno. Teď po 3 měsících mě to v běžným životě nijak neomezuje, ale když jdu zvedat nějaký váhy, tak jsem klesnul asi o 60%. Nemůžu zvedat větší váhy a při větších opakování mě zase během chvilky záda bolí. Navíc mě to bolí i v oblasti pánve, (po stranách od kříže). Chtěl bych se zeptat, jestli byste mi mohli nějak pomoc, když bych za Vámi přijel na vyšetření.
Děkuji za odpověď

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Záda

Dobrý den,
pokud jste si cvičením nepohnul s obratlem, ploténkou apod., což by vyloučil RTG (lépe MR), tak může jít o distorzi (natažení, podvrtnutí) v oblasti LS přechodu nebo svalový problém. Pokud chcete vyšetřit mnou, neurologem, zavolejte 728 960 139 - můj telefon - a objednejte se k vyšetření , pojišťovna ČPZP hradí vyšetření , ostatní ne , stojí 700kč, vyšetření u Fyzioterapeuta 650kč.

valerián daniel - globální afázie

Po infarktu a následné 40 minutové resuscitaci moje 62 letá matka špatně komunikuje. Jen někdy vyhový na výzvu, nevzpomíná si na jména, ale mluvenému slovu zdá se že rozumí- někdy víc a někdy mín . Osoby pozná ale nevzpomíná si na jména . Pokud mluví jen někdy její slovní projev dává smysl. Je schopna mluvit dlouho, v celých větách ale postrádají většinou smysl. Mluví o věcech které zažila nebo znala ale poskládat větu tak aby dávala smysl nedokáže, jakoby nevěděla přesně význam slov. Zkoušel sem jak je to se čtením , tak schopnost čtení se zachovala. V posledním týdnu mě už dokázala oslovit jménem stejně jako svoji vnučku, což před tím neuměla. V časopisech pozná a pojmenuje některé známé osobnosti. Jedná se o globální afázii? Jak postupovat aby se její stav nadále zlepšoval? Stále je hospitalizovaná v nemocnici. Děkuji

Zdeněk Novotný - Re: globální afázie

Dobrý den,
neznám časové souvislosti a okolnosti včetně výsledků zobrazení mozku apod., ale mohlo dojít k poškození části/částí mozku následkem poruchy prokrvení při infarktu a popsané příznaky mohou být kombinací fatické poruchy a kognitivní poruchy.

Zdeněk Novotný - Re: globální afázie

Krom úpravy zdravotních podmínek (tlak, tep, vnitřní prostředí organismus, léčba event, infekce a jiných komplikací) je samozřejmě důležitá péče logopeda, event. fyzioterapeuta.

Marcela Horáčková - Prosba

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat, zda je možné se u Vás objednat na magnetoterapii a rozcvičení kolenního kloubu po artroskopii? Popř.,jak dlouhá je objednací doba?
Děkuji za odpověď
Marcela Horáčková

Novotná Petra - Re: Prosba

Dobrý den,
na magnetoterapii můžete docházet ihned, neobjednáváme na určitý čas.
Na termíny cvičení se čeká cca 1,5-2 měsíce, pokud Váš stav vyžaduje akutní rehabilitační péči voláme pokud se uvolní místo dříve.
S poukazem od lékaře se dostavte na recepci rehabilitace a vše potřebné Vám sdělí personál.
Hezký den

Milena Poláchová - DVD

Dobrý den, prosím o sdělení, zda je možné u vás si objednat DVD "Desetkrát pro zdraví podle Ludmily Mojžíšové".
Mám již od roku 2001 videokazetu paní Mojžíšové (kterou vyrobila Jičínská Regionální Televize), kde nás se cviky seznamuje paní Bc. Jarmila Novotná. Mám problémy s páteří a tato sestava cviku mi maximálně pomáhá. Cvičím každý den a jsem velice spokojená, protože se cítím dobře. Když náhadou necvičím, tak problémy se ozvou a to buď musím si vzít lék a nebo cvičit. Raději volím cvičení.
Bohužel, videokazeta se mi po tak dlouhé době přetrhla. Na internetu, kde nabízejí tyto kazety mají vyprodáno. Našla jsem jeden zdroj, ale mám takový pocit, že cviky, které tam uvádějí jsou jen pro budoucí maminky.
Proto se obracím na vaše rehabilitační centrum,které je také uvedeno na videokazetě.
Předem mnohokrát děkuji za odpověď s přáním pěkných dnů. Poláchová Milena milena.polach@volny.cz

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: DVD

Dobrý večer, doufám že zaslaná kopie DVD funguje :-)

Anna Bubeníková - Bolest a tlačení mezi lopatkami

Dobrý den, již po několikáté, mám bolest mezi lopatkami, příjde mi jako by mě tam někdo něco vrazil a lomcoval.Také mě tam tlačí.Takový ten pocit když spolknete větší kus knedlíku a tam se Vám zasekl.Mám 2-letou holčičku a občas jí při dovádění zvedám nad hlavu a tak mi každý říká,že mám skříplý nerv.Ale mě to opravdu dost bolí a tlačí a tak nevím.Děkuji za Vaší odpověď.

Zdeněk Novotný - Re: Bolest a tlačení mezi lopatkami

Dobrý den,
pokud jsou potíže od páteře, tak fyzioterapie pomůže, nutné je ale vyšetření lékařem, takhle virtuálně si jist být nemohu, podobně se může projevit třeba gastroezofageální reflux (návrat kyselého obsahu žaludku do jícnu) apodobně... netroufnu si tedy ani radit cviky, atp.

Ivana Červenková - Jak začít?

Dobrý den,

kontaktuji vás na základě zdravotních potíží, které mě dlouhodobě provázejí. Díky fyzioterapeutce paní PhDr. Jarmile Novotné jsem se po netu dostala až na vaše webové stránky rehabilitačního centra. Mojí otázkou je, zda u vás paní fyzioterapeutka PhDr. Jarmila Novotná působí. Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

Ivana Červenková

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Jak začít?

Dobrý den,
zakladatelka našeho rehabilitačního centra, moje maminka, zemřela v roce 2015. Naši fyzioterapeuti pokračují v její práci.

Ivana Červenková - Jak začít?

Dobrý den,

omlouvám se za dotaz, měla jsem lépe hledat na internetu, než jsem se zeptala. Mohu se přihlásit na SKUPINOVÝ ZÁCVIK DLE LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ pondělí 24. 10. 2016 12:30 - 16:00? Nebo je třeba u Vás neprve navštívit neurologickou ambulanci? Na neurologii chodím už od ZŠ, ale myslím, že pro sebe mohu udělat více, než je mi zatím nabízeno. Poprvé na revmatologii jdu (jsem objednána) na 31.10.2016.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Jak začít?

Dobrý den,
na skupinový zácvik se můžete určitě přihlásit, nemusíte mít žádné doporučení od lékaře.
Pro objednání volejte 466 430 840
Děkuji a s pozdravem Novotný

Radka Váňová - metoda paní Mojžíšové - PCO

Dobrý den,

Již dva roky se snažíme s manželem o miminko. Manžel ma spermiogram v pořádku, já mam PCO syndrom. Myslíte, že i v tomto případě mi mohou pomoct cviky paní Mojžíšové? Váňová

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: metoda paní Mojžíšové - PCO

Dobrý den!
Při léčbě PCO syndromu může pomoci, když cvičit dle paní Mojžíšové budete, například se může zvýšit pravděpodobnost ovulačních cyklů - hlavní je ale léčba doporučená lékařem gynekologem, cvičením a kontrolou u Fyzioterapeuta se šance na otěhotnění zvýšit může.

Marie Š - Žádost o změnu termínu

Dobrý den, na Váš uvedený email jsem poslala žádost o změnu termínu RHB v pátek 17. 6. z důvodů nemoci, byla jsem objednána na 10.00 hod, Dejte mi, prosím, prostřednictvím email či telef. vědět, zda budete mít volný náhradní termín ještě v červnu. Díky

Kateřina - Prosba o radu

Prosím, nevíte, kde a kdo používá k rehabilitaci metodu paní Mojžíšové ve Zlínském kraji?
Děkuji 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové