Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MUDr. Zdeněk Novotný - Hypoxicko - ischemický inzult

Dobrý den,
protože je většina slov v počeštěné latině, má být správně inzult, nikoli insult, ale důležitější a pro vás významově přeložené to je událost, úder (inzult) a adjektiva znamenají "nedostatečné okysličení, nedostatečné prokrvení".
Myslím, že autor tímto slovním spojením myslel příhodu způsobenou nedostatečným zásobením mozku (event. jiného orgánu) krví.

Olga - neurologie

Dobry den co znamena hypoxicko-ischemicky insult?

Jarmila Vrbová - Rehabilitace

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak dlouho se u vás čeka na rehab.Za odpověď předem moc děkuji

Novotná Petra - Re: Rehabilitace

Dobrý den, nemohu Vám dát konkrétní odpověď, záleží na předepsaném výkonu a samotné diagnoze s kterou jdete na rehabilitaci. Objednání probíhá osobně na naši recepci s přihlédnutím ke všem okolnostem. Snažíme se vyjít vstříc Vašim požadavkům co nejdříve.

Navrátilová - Metoda p. Mojžíšové

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak často zveřejňujete termín skupinového zácviku metody podle p. Mojžíšové?

Děkuji za odpověď, Navrátilová

Novotná Petra - Re: Metoda p. Mojžíšové

Dobrý den, skupinový zácvik cvičení metody dle p. Mojžíšové probíhá tak 4x za rok. Další termín bude asi v polovině února. Sledujte naše stránky, v lednu uvedeme termín.

Jan Struk - dotaz

Dobrý den,
chci přihlásit na masáže svého strýce a jelikož jsem byl velmi spokojený s masážemi od maséra, který masíruje pouze v úterý a ve čtvrtek odpoledne a má matka byla taktéž spokojena s masáží od mladšího pana maséra, pošlete mi prosím jejich jména.
Děkuji.
S pozdravem
Jan Struk
e-mail: Jan.Struk@seznam.cz

Edita Slabá - Metoda Mojžíšová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možný zácvik metody podle p. Mojžíšové u Vás objednat i individuálně, termín 12.10. mi nevyhovuje. Jsem po dvou zamlklých potratech, všechna vyšetření mám za sebou a kromě zvýšené hyperhomocysteinémie mi nebylo nic zjištěno. Dočetla jsem se, že metoda Mojžíšová má pozitivní vliv i na opakované potraty. Podle mé gynekoložky je ale v případě zamlklých potratů cvičení zcela zbytečné. I tak bych se ale ráda objednala na "zaučovací" lekci a po té cviky doma cvičila. Bylo by to u Vás možné? O miminko se opět začneme snažit od listopadu, ráda bych proto, kdyby mi cviky někdo vysvětlil co nejdříve. Velmi děkuji za odpověď.E. Slabá

MUDr. Zdeněk Novotný, Petra Novotná - Re: Metoda Mojžíšová

Dobrý den, ano je zde možnost individuálního objednání. Prosím zavolejte na tel. č.: 466 430 840. Domluvíte si vhodný termín, který Vám bude vyhovovat a bude volno u naši fyzioterapeutky.
Hezký den Novotná

Kocourková - CT LS páteře

Mám delší dobu bolesti páteře a ráda bych znala Váš názor jak řešit uvedený nález na CT páteři. Děkuji
CT LS páteře:
Vyšetření provedeno nativně helikálním modem s provedením sagitálních MPR, v rozsahu segmentů L1-S1.
Skelet ve vyšetřené oblasti přiměřené struktury a denzity, bez ložiskových změn.
Páteřní kanál obvyklého tvaru, šíře okolo 16mm v sagitální a 20mm ve frontální rovině.
Foramina intervertebralia nejsou zúžena.
Cirkulární plošná protruze ploténky L3/4 do 3mm s tlakem na durální vak, který AP 11mm.
Cirkulární plošná protruze ploténky L5/S1 do 3mm s lehkou impresí na durální vak, odstupy nerv. kořenů S1 v těsném kontaktu s ploténkou.
Další ploténky jsou homogenní, obvyklé denzity, bez výhřezu či výraznější protruze.
Durální vak i nervové kořeny bez zjevných patologických změn.
Z á v ě r:
Cirkulární plošná protruze ploténky L3/4 s tlakem na durální vak.
Cirkulární plošná protruze ploténky L5/S1 s impresí na durální vak, odstupy nerv. kořenů S1 v těsném kontaktu s ploténkou.


MUDr. Zdeněk Novotný - Re: CT LS páteře

Dobrý den,
Vámi okopírovaný nález na bederní páteři může a nemusí souviset s potížemi, jinými slovy nelze řešit CT nález bez znalostí potíží pacienta a naopak, někdy nelze řešit potíže pacienta bez znalosti CT, nebo lépe MR nálezu.
Pro lepší ilustraci ještě uvedu to, že Vámi uvedený nález nemusí dělat vůbec žádné potíže a naopak těžký blok bederní páteře se silnými bolestmi může mít nález na CT skoro normální.
Víc opravdu nemohu říci, snad jen to, že nejspíše není nález na operaci, jedině, že byste měla příznaky (odpovídající kompresím kořenů S1, event. L4) velmi silně vyjádřené.

Misa - cviceni p.Mojzisove

Dobry den,
potrebuji nejake doporuceni od lekare?Rada bych se objednala na cviceni p.Mojzisové.Děkuji

MUDr. Zdenek Novotny - Re: cviceni p.Mojzisove

Dobry den,
doporuceni od lekare nepotrebujete, skupinove cviceni nehradi zdravotni pojistovny. Na nasich strankach je datum dalsiho cviceni uveden. Vsechny informace, jak nejlepe se cvicenim zacit a jak postupovat, se dozvite tam.
Novotny

Lenka - Masáž zad podle Mojžíšové

Dobrý den,na rehabilitaci mi byla nabídnuta masáž konečníkem podle Mojžíšové,moc se mi na to nechce,slyšela jsem,že je to dost nepříjemné..Mám vyhřezlou ploténku na bederní páteři L4.L5/S1 a mám neustálé bolesti v bederní oblasti.Co by jste mi poradili?Děkuji

MUDr. Zdenek Novotny - Re: Masáž zad podle Mojžíšové

Dobry den,
masaz konecnikem neexistuje, alespon ji neznam, nejspise se jednalo o mobilizaci kostrce, jakesi jeji narovnani, napraveni. Samozrejme to s vasimi potizemi souviset muze a po vysetreni per rectum muze vyse uvedene osetreni/mobilizace kostrce probehnout.
Novotny

Edita Slabá - Metoda Mojžíšové

Dobrý den, má smysl cvičit metodu p. Mojžíšové v případě opakovaných zamklých potratů v 1. trimestru?Pokud ano, za jak dlouho po revizi dělohy mohu s cvičením u Vás začít?Stačí dodržet 6 týdnů, nebo déle? Děkuji

Novotný Zdeněk - Re: Metoda Mojžíšové

Dobrý večer!
Nejdůležitější je to, jaká je příčina potratů v prvním trimestru, opakované znamená nejméně dva a doufám, že jste od gynekologa byla odeslána na vyšetření, která by vyloučila možné léčitelné příčiny opakovaných potratů v prvním trimestru. Od toho by se měla odvíjet rada gynekologa, zda cvičit můžete a zda tedy jde o funkční sterilitu. Pokud ano, tak cvičit můžete po "šestinedělí".

Eva - Motání hlavy

Dobrý den,rada bych se s Vámi poradila ,proč se mi motá hlava.Trvá to asi měsíc a není to stále.Někdy při zákonu hlavy,jindy při předkonu a když si lehnu na levou stranu.Trvá to vždy několik sekund,ale je to hrozně nepříjemné.Děkuji za Váš čas a odpověď.

Novotný Zdeněk - Re: Motání hlavy

Dobrý večer!
Pokud zároveň jako jeden z příznaků pozorujete to, že v určité poloze hlavy máte úlevu od závratí, tak by se mohlo jednat o benigní paroxysmální polohové vertigo (BPPV), jehož příčinou bývá funkční porucha vnitřního ucha a jenž se dá léčit manévry - cviky (polohováním), např. Epleyův, Dix-Hallpikeův aj. Lze je na YouTube nalézt ve video podobě s instrukcemi, jak je provádět. Taky by to mohlo být "od páteře", tedy blokem šíjového svalstva, který polohové závratě může imitovat a ještě mě jako příčina potíží napadá neuronitis vestibularis (zánět vnitřního ucha), při něm by asi potíže byly větší a trvalejší než popisujete.
Kdyby se to nelepšilo, zajděte k doktorovi, samozřejmě ;-)

Pavlína - Třes pravé ruky

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně zdravotního stavu mé maminky. Je jí 66 let, žije aktivním způsobem života, ale v poslední době jsem si všimla, že její rekce velmi zpomalují. Pozorovala jsem ji při vaření a při žehlení a bylo to jako, když se vypínačem otočí doleva. Možná nevhodné přirovnání, ale mamka byla vždy jak střela. Všechno hned a teď je neskutečně pomalá. Sama mi popisovala, že nechápe co se děje, když jede na kole. Říká, že síly má dost, ale nohy ji neposlouchají, že jsou strašně pomalé. Navíc trpí třesem pravé ruky. (já to zpozorovala okolo Vánoc) V minulosti tuto ruku měla zlomenou a taky na pravé straně měla zlomenou klíční kost, ale to už je před 10 lety. Asi před půl rokem byla vyšetřena na neurologii a tam ji poslali na masáže. Ty samozřejmě odchodila, ale zlepšení nepřišlo. Mohla bych Vás požádat o radu, jak postupovat dále. Nerada bych propásla dobu, kdy je ještě možné zabránit nějakému vážnému onemocnění. Mockrát děkuji za informaci Jirušková 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové