Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jan Struk - dotaz

Dobrý den,
chci přihlásit na masáže svého strýce a jelikož jsem byl velmi spokojený s masážemi od maséra, který masíruje pouze v úterý a ve čtvrtek odpoledne a má matka byla taktéž spokojena s masáží od mladšího pana maséra, pošlete mi prosím jejich jména.
Děkuji.
S pozdravem
Jan Struk
e-mail: Jan.Struk@seznam.cz

Edita Slabá - Metoda Mojžíšová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možný zácvik metody podle p. Mojžíšové u Vás objednat i individuálně, termín 12.10. mi nevyhovuje. Jsem po dvou zamlklých potratech, všechna vyšetření mám za sebou a kromě zvýšené hyperhomocysteinémie mi nebylo nic zjištěno. Dočetla jsem se, že metoda Mojžíšová má pozitivní vliv i na opakované potraty. Podle mé gynekoložky je ale v případě zamlklých potratů cvičení zcela zbytečné. I tak bych se ale ráda objednala na "zaučovací" lekci a po té cviky doma cvičila. Bylo by to u Vás možné? O miminko se opět začneme snažit od listopadu, ráda bych proto, kdyby mi cviky někdo vysvětlil co nejdříve. Velmi děkuji za odpověď.E. Slabá

MUDr. Zdeněk Novotný, Petra Novotná - Re: Metoda Mojžíšová

Dobrý den, ano je zde možnost individuálního objednání. Prosím zavolejte na tel. č.: 466 430 840. Domluvíte si vhodný termín, který Vám bude vyhovovat a bude volno u naši fyzioterapeutky.
Hezký den Novotná

Kocourková - CT LS páteře

Mám delší dobu bolesti páteře a ráda bych znala Váš názor jak řešit uvedený nález na CT páteři. Děkuji
CT LS páteře:
Vyšetření provedeno nativně helikálním modem s provedením sagitálních MPR, v rozsahu segmentů L1-S1.
Skelet ve vyšetřené oblasti přiměřené struktury a denzity, bez ložiskových změn.
Páteřní kanál obvyklého tvaru, šíře okolo 16mm v sagitální a 20mm ve frontální rovině.
Foramina intervertebralia nejsou zúžena.
Cirkulární plošná protruze ploténky L3/4 do 3mm s tlakem na durální vak, který AP 11mm.
Cirkulární plošná protruze ploténky L5/S1 do 3mm s lehkou impresí na durální vak, odstupy nerv. kořenů S1 v těsném kontaktu s ploténkou.
Další ploténky jsou homogenní, obvyklé denzity, bez výhřezu či výraznější protruze.
Durální vak i nervové kořeny bez zjevných patologických změn.
Z á v ě r:
Cirkulární plošná protruze ploténky L3/4 s tlakem na durální vak.
Cirkulární plošná protruze ploténky L5/S1 s impresí na durální vak, odstupy nerv. kořenů S1 v těsném kontaktu s ploténkou.


MUDr. Zdeněk Novotný - Re: CT LS páteře

Dobrý den,
Vámi okopírovaný nález na bederní páteři může a nemusí souviset s potížemi, jinými slovy nelze řešit CT nález bez znalostí potíží pacienta a naopak, někdy nelze řešit potíže pacienta bez znalosti CT, nebo lépe MR nálezu.
Pro lepší ilustraci ještě uvedu to, že Vámi uvedený nález nemusí dělat vůbec žádné potíže a naopak těžký blok bederní páteře se silnými bolestmi může mít nález na CT skoro normální.
Víc opravdu nemohu říci, snad jen to, že nejspíše není nález na operaci, jedině, že byste měla příznaky (odpovídající kompresím kořenů S1, event. L4) velmi silně vyjádřené.

Misa - cviceni p.Mojzisove

Dobry den,
potrebuji nejake doporuceni od lekare?Rada bych se objednala na cviceni p.Mojzisové.Děkuji

MUDr. Zdenek Novotny - Re: cviceni p.Mojzisove

Dobry den,
doporuceni od lekare nepotrebujete, skupinove cviceni nehradi zdravotni pojistovny. Na nasich strankach je datum dalsiho cviceni uveden. Vsechny informace, jak nejlepe se cvicenim zacit a jak postupovat, se dozvite tam.
Novotny

Lenka - Masáž zad podle Mojžíšové

Dobrý den,na rehabilitaci mi byla nabídnuta masáž konečníkem podle Mojžíšové,moc se mi na to nechce,slyšela jsem,že je to dost nepříjemné..Mám vyhřezlou ploténku na bederní páteři L4.L5/S1 a mám neustálé bolesti v bederní oblasti.Co by jste mi poradili?Děkuji

MUDr. Zdenek Novotny - Re: Masáž zad podle Mojžíšové

Dobry den,
masaz konecnikem neexistuje, alespon ji neznam, nejspise se jednalo o mobilizaci kostrce, jakesi jeji narovnani, napraveni. Samozrejme to s vasimi potizemi souviset muze a po vysetreni per rectum muze vyse uvedene osetreni/mobilizace kostrce probehnout.
Novotny

Edita Slabá - Metoda Mojžíšové

Dobrý den, má smysl cvičit metodu p. Mojžíšové v případě opakovaných zamklých potratů v 1. trimestru?Pokud ano, za jak dlouho po revizi dělohy mohu s cvičením u Vás začít?Stačí dodržet 6 týdnů, nebo déle? Děkuji

Novotný Zdeněk - Re: Metoda Mojžíšové

Dobrý večer!
Nejdůležitější je to, jaká je příčina potratů v prvním trimestru, opakované znamená nejméně dva a doufám, že jste od gynekologa byla odeslána na vyšetření, která by vyloučila možné léčitelné příčiny opakovaných potratů v prvním trimestru. Od toho by se měla odvíjet rada gynekologa, zda cvičit můžete a zda tedy jde o funkční sterilitu. Pokud ano, tak cvičit můžete po "šestinedělí".

Eva - Motání hlavy

Dobrý den,rada bych se s Vámi poradila ,proč se mi motá hlava.Trvá to asi měsíc a není to stále.Někdy při zákonu hlavy,jindy při předkonu a když si lehnu na levou stranu.Trvá to vždy několik sekund,ale je to hrozně nepříjemné.Děkuji za Váš čas a odpověď.

Novotný Zdeněk - Re: Motání hlavy

Dobrý večer!
Pokud zároveň jako jeden z příznaků pozorujete to, že v určité poloze hlavy máte úlevu od závratí, tak by se mohlo jednat o benigní paroxysmální polohové vertigo (BPPV), jehož příčinou bývá funkční porucha vnitřního ucha a jenž se dá léčit manévry - cviky (polohováním), např. Epleyův, Dix-Hallpikeův aj. Lze je na YouTube nalézt ve video podobě s instrukcemi, jak je provádět. Taky by to mohlo být "od páteře", tedy blokem šíjového svalstva, který polohové závratě může imitovat a ještě mě jako příčina potíží napadá neuronitis vestibularis (zánět vnitřního ucha), při něm by asi potíže byly větší a trvalejší než popisujete.
Kdyby se to nelepšilo, zajděte k doktorovi, samozřejmě ;-)

Pavlína - Třes pravé ruky

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně zdravotního stavu mé maminky. Je jí 66 let, žije aktivním způsobem života, ale v poslední době jsem si všimla, že její rekce velmi zpomalují. Pozorovala jsem ji při vaření a při žehlení a bylo to jako, když se vypínačem otočí doleva. Možná nevhodné přirovnání, ale mamka byla vždy jak střela. Všechno hned a teď je neskutečně pomalá. Sama mi popisovala, že nechápe co se děje, když jede na kole. Říká, že síly má dost, ale nohy ji neposlouchají, že jsou strašně pomalé. Navíc trpí třesem pravé ruky. (já to zpozorovala okolo Vánoc) V minulosti tuto ruku měla zlomenou a taky na pravé straně měla zlomenou klíční kost, ale to už je před 10 lety. Asi před půl rokem byla vyšetřena na neurologii a tam ji poslali na masáže. Ty samozřejmě odchodila, ale zlepšení nepřišlo. Mohla bych Vás požádat o radu, jak postupovat dále. Nerada bych propásla dobu, kdy je ještě možné zabránit nějakému vážnému onemocnění. Mockrát děkuji za informaci Jirušková

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Třes pravé ruky

Dobrý večer,
vše, co popisujete, by mohlo odpovídat Parkinsonově nemoci nebo parkinsonskému syndromu, při jiných nemocech se vyskytujícímu. Každopádně by bylo potřebné neurologické vyšetření se zobrazením mozku apod. Masáže to asi nespraví, ale neviděl jsem zprávu o neurologickém vyšetření, tak nevím, na co byly ty masáže (i když mohly být dobře míněny).
Eventuálně mi můžete zavolat na mobil 728 960 139, objednám vaši maminku.
Novotný Zdeněk

SoS - Endometrioza

Dobrý den,
mám hlubokou formu endometriozy, trpím krvácením mimo cyklus, bolestmi podbřišku, bolesti v kříži.
Jsou prosím nějaké cviky na zmírnění potíží prosím?
Jsem již naprosto zoufalá, děkuji mockrát.

Novotná Petra - Re: Endometrioza

Dobrý den, doporučuji návštěvu u fyzioterapeutky, s kterou se domluvíte na konkrétních cvicích, jako vhodné cvičení při těchto obtížích je právě cvičení dle Mojžíšové. U nás je možnost objednání na tel: 466 430 840. S pozdravem Novotná

Michal Němec - Rehabilitace

Dobrý den , jsem po úrazu kotníku , mám napsané od doktorky rehabilitace , bylo by možné chodit k vám ? Vztahuje se toto na to u vás využít služby ?
Děkuji za odpověd . Hezký den

Novotná Petra - Re: Rehabilitace

Dobrý den, ano, pokud máte poukaz od lékaře, můžete se k nám objednat na rehabilitace. Objednejte se osobně na naši recepci, nezapomeňte s sebou poukaz od lékařky. Hezký den Novotná

Madla Krátká - Vyšetření kostrče a pánevního dna

Dobrý den.
Jsem již 4 roky po operaci krč. páteře. Mám neustále nové prblémy.
Chodím o holích, protože mám velmi špatnou rovnováhu. Krom přecitlivělosti na celém těle mám prasklý v pr. noze oboustranně meniskus, řezavé konečky prstů na rukou,... také cítím velmi pálivou bolest kolem kostrče , ta se rozvádí do celé pravé nohy. Momentálně mám pocity, jako kdybych měla nezi půlkami neustále feferonky... Měla jsem v životě jedinou zlomeninu a to právě kostrč.
Prosím o radu, kam jít na vyšetření a zdali se mohu objednat.
Za odpověď velmi děkuje porouchaná, ale stále bojující Marie
Sluníčkové dny 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové