Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Novotná Petra - Re: cvičení podle Mojžíšové

Dobrý den, celá série cviků se cvičí jednou denně. Některé cviky mají až 40 opakování a celé cvičení s nejvyšším počtem opakování trvá 30- 45 min. Můžete si event. cviky rozložit během celého dne, ale min. 3 cviky najednou.

Radka - Cvičení podle L. Mojžíšové

Dobrý den, když začínám cvičit metodu Mojžíšové (kvůli tomu, že nemohu rok otěhotnět), musím 2-3 měsíce počkat, než se s manželem začneme opět milovat v plodných dnech? Moje fyzioterapeutka mi to doporučila, abych předešla případnému mimoděložnímu otěhotnění nebo jiným komplikacím, ale chtěla bych znát ještě i Váš názor. Děkuji Radka

MUDr. Zdeněk Novotný, Petra Novotná - Re: Cvičení podle L. Mojžíšové

Dobrý den, od nás takové doporučení nedostanete. Naopak, v okamžiku, kdy začnete cvičit, doporučujeme Váš milostný život nijak neměnit. Dochází k celkovému uvolnění a dobrému pocitu i ze samotného cvičení, což je u této problematiky velmi žádoucí. V naší praxi se naštěstí žádný případ mimoděložního těhotenství nevyskytl. Hodně štěstí!

Hanka - cvičení podle paní Mojžíšové - začátečník

dobrý den, plánujeme s přítelem rodinu a po vysazení hormonální antikoncepce jsem zatím bez menstruace (4 měsíce) a proto hledám alternativní cesty, jak cyklus upravit a celkově si přirozeně pomoci. O této metodě jsem se dozvěděla a velmi mě zaujala a ráda bych začala se cvičením podle paní Mojžíšové. Bohužel jsem z Prahy a ráda bych začala chodit někam, kde opravdu vědí co dělají a ne jen prezentují tuto metodu. Dokážete poradit, na koho se v Praze obrátit? Děkuji

Petra Novotná - Re: cvičení podle paní Mojžíšové - začátečník

Dobrý den, kontakt na nikoho v Praze nemáme. K nám do Pardubic jezdí i ženy z Prahy, návštěva u fyzioterapeuta je jednou měsíčně. Této metodě cvičení se věnujete doma. Nejvhodnější je objednat se u nás na zácvik cvičení dle Mojžíšové, kde se dozvíte vše potřebné a naučíte se cviky, které pak provádíte doma a jednou měsíčně navštívíte naši fyzioterapeutku. Nejbližší zácvik se bude konat po prázdninách 29.9. v 12.30 hod. Můžete se ale i individuálně objednat k DiS. Kristýně Novotné nebo k Ditě Kocíkové. Pokud by jste měla zájem, je třeba se objednat na tel. 466430840.

Maku - cvičení pro těhotné

Dobrý den, neuvažujete o cvičení pro těhotné?

Petra Novotná - Re: cvičení pro těhotné

Dobrý den, bohužel o cvičení pro těhotné zatím neuvažujeme. Nemáme vhodné prostory na toto cvičení.

Helena - Cetnost cviku

Dobry den, cvicim cviky metody L.M. (chteli bychom miminko), vychazim z jeji knihy, kterou mam doma a byla jsem i na zacviku u fyzioterapeutky, ktera mi upravila cviky "primo na me". Prosim o odpoved, ma-li zasadni vliv na vysledky cviceni jeho cetnost. Jinymi slovy, muze pomoci dlouhodobé denni cviceni i bez zvysovani poctu, zustanu-li u denni cetnosti jednotlivych cviku v rozsahu 15x ci 20x?
Omlouvam se za komplikovany dotaz a dekuji za odpoved.

MUDr. Zdeněk Novotný, Petra Novotná - Re: Cetnost cviku

Dobrý večer,
četnost opakování dodržujte určitě podle rad paní Mojžíšové, tedy cviky, u kterých se zvyšuje četnost opakování, se musí po postupném zvyšování cvičit alespoň 30x.
Eventuelně můžete ve snaze cvičit "celý den" rozdělit cvičení na ráno (cviky 1-3), poledne (cviky 4-6) a večer (cviky 7-10).

Honza - mozková cévní příhoda

Mám po MCP nehybnou ruku. Prokrvení dobré, ale opuchá mi a bolí. Co dělat s otoky a bolestivostí a jak ji rozhýbat?
Děkuji za odověď

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: mozková cévní příhoda

Dobrý den,
ruka otéká nejspíše i proto, že se méně pohybuje po mozkové příhodě + je možná postižená její vegetativní inervace (nervy, které ovlivňují prokrvení, stav cév a kůže).
Jistě je nutné cvičení vhodné pro pacienta po CMP, částečně to pomůže i na otok a bolestivost, byť ta po cvičení může být přechodně zhoršena (ponámahově).
Na otoky také pomůže manuální lymfodrenáž, na kterou se můžete u nás objednat k fyzioterapeutce Ditě Kocíkové, na telefonu 466 430 840. Cena lymfodrenáží je uvedena v ceníku.

Tereza - svaly

Dobrý den, jsem atletka a po půlroční pauze jsem začala opět trénovat. V průběhu pauzy jsem trénovala tak 1-2x týdně, většinou klus+nějaké rychlejší úseky. Nyní jsem začala trénovat na plno 4-5x týdně a po 3 týdnech mě začaly bolet přední stehení svaly. Když klušu, tak je to v pohodě, ale jak zaberu do rychlejšího úseku nebo sprintu, tak se mi v obou stehnech objeví řezavá bolest (jakoby se svaly "smrskly" a nechtěly se natáhnout), která se v běhu nedá zvládnout a musím okamžitě přestat. Stačila by na to například nějaká masáž nebo vitamíny?

Novotný Zdeněk - Re: svaly

Dobrý den, mohlo by jít o nedostatek minerálu - sodíku? hořčíku? V prvním případě by mohlo pomoci trochu soli přidat do diety, v druhém nějaký preparát s magnéziem nebo hodně minerálky Magnesie, tedy radím zkusit oboje. Také by mohlo pomoci víc tekutin (např. ta Magnesia). Taky určitě protahujete - strečink je taky důležitý, s postizometrickým protažením (po výdechu). Masáž by mohla taky pomoci, např. měkké techniky - ošetření povrchových tkání nad svaly. Co na to říká trenér? Má určitě zkušenosti. Dejte vědět, jak to dopadlo. Zajímá mne to, protože taky běhám, a kamarádi chtějí často taky radu.

Tereza - Re: Re: svaly

Zatím jsem v klidovém režimu (klusání) a doplňuji právě hořčík. Čekáme, co se z toho vyvine.

Tereza - Re: Re: Re: svaly

S opožděním. Bolest odezněla sama. Asi to chtělo jenom rozběhat :)

Rose - Mojžíšová metoda

Dobrá den chtěla bych se zeptat jaké procento na uspěšné otěhotnění má Metoda p.Mojžíšové a zda je celá hrazená všeobecnou zdravotní pojistovnou?Děkuji za info

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojžíšová metoda

Dobrý den!
Takzvaná metoda Mojžíšové nepředstavuje jeden zdravotní výkon; je to léčebná tělesná výchova zaměřená na normalizaci svalových dysbalancí (nerovnováhy) v oblasti pánve a břicha. Ty mají za následek nevhodné postavení pánve a pánevních orgánů a mohou být příčinou bolestí zad i jednou z příčin neplodnosti. Tato metoda léčebné tělesné výchovy je běžně dostupná na všech rehabilitačních pracovištích, i když to jako „metodu Mojžíšové“ neoznačují. Ordinuje ji lékař, buď oboru FBLR – fyziatrie, balneologie a rehabilitace, nebo gynekolog. Metoda je pojišťovnou hrazena na základě smlouvy uzavřené s příslušnými zdravotnickými zařízeními na komplexní rehabilitační služby.
Při léčbě neplodných žen je metoda Mojžíšové hrazena z veřejného zdravotního pojištění, je-li předepsána lékařem, většinou gynekologem, který se věnuje problémům léčby sterility. Tento lékař obvykle spolupracuje s konkrétním rehabilitačním pracovištěm, takže může pacientku správně nasměrovat. Metodu Mojžíšové nelze považovat za základ léčení neplodnosti, může ale být součástí komplexního přístupu k pacientce. Rehabilitační cvičení je zaměřeno na svalové dysbalance v oblasti pánve a břicha (tj. i pochvy, dělohy, vejcovodů a vaječníků) a je eventuálně doplněno psychoterapií. Součástí léčby neplodnosti metodou Mojžíšové bývá (ne vždy je) i otevřený rozhovor terapeutky s pacientkou nebo malou skupinou pacientek o sexuálních problémech – je to psychoterapeutická nadstavba léčebné tělesné výchovy. Funkce psychoterapeuta se na rehabilitačních pracovištích často ujímá gynekolog nebo přímo klinický psycholog. I tato péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění ... Výše uvedené je v kontextu informace z VZP.
V Titanu máme jen kontakt na psycholožku zabývající se problematikou, nemáme ale gynekologa.
Máme dvě fyzioterapeutky věnující se problematice.

Zdeněk Novotný - Re: Re: Mojžíšová metoda

Doplňuji informaci o procentu úspěšnosti otěhotnění pod vedením fyzioterapeutky s pomocí metody paní Mojžíšové: Sama paní Mojžíšová i PhDr. Novotná mluvily o asi třetinové úspěšnosti. Jednalo se ale o páry, které léta nemohly mít děti a i přesto se jim s touto pravděpodobností podařilo otěhotnět. Naše fyzioterapeutky si statistiku nevedou, ale šťastné ženy se jim hlásí.

Sandra - Metoda Mojžíšová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda v rámci cvičení pode paní Mojžíšové rovnáte kostrč. A jak dlouho dopředu objednáváte? Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Metoda Mojžíšová

Dobrý den!
Mobilizace kostrče nemusí být nutně součástí cvičení podle paní Mojžíšové, ale určitě je třeba před event. ošetřením kostrče vyšetření fyzioterapeutkou, objednání je asi za měsíc - zavolejte 466430840. 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové