Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Martina Papadopulu - Mojžíšova metoda

Dobrý den.Chtěla bych k vám chodit na mojžíšovu metodu a chci se zeptat jak dlouho trvá kurz a jeli v pravidelných intervalech popř.kdybych chtěla chodit individuálně kolik hodin by bylo potřeba.Děkuji za odpověď

MUDr. Zdeněk Novotný - metoda Ludmily Mojžíšové

Dobrý den,
další termín cvičení dle paní Mojžíšové bude uveřejněn na naší webové stránce www.mojzisova.cz v příštích dnech, do konce února 2014. Bude to nějaké pondělí od 13:00 do 16:00 hodin. Můžete se ale i individuálně objednat k DiS. Kristýně Novotné nebo k Ditě Kocíkové na telefonu 466 430 840. Počet kontrol u fyzioterapeuta je individuální, můj odhad je 3-6 návštěv po hodině, podle tíže svalových problémů.

Dagmar Orságová - Bolest zad

Dobrý den , již asi 5 let se mi neustále vracejí velice nepříjemné bolesti zad a letos je to asi nejhorší. Jedná se o takovou bolest, která mě vyřadí z běžného života. Vracela se asi 2x ročně, ale letos je to již asi popáté. Podle vyšetření se jedná o dvě vychýlené plotýnky. Cvičila jsem, ale pořád se to vrací. Chtěla bych se zeptat, jestli by jste mi u Vás mohli nějak pomoci.
Děkuji a přeji hezký den. Orságová

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Bolest zad

Dobrý den,
pomoci vám můžeme, pokud vás vyšetříme - buď v rámci vyšetření fyzioterapeutem na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře, který Vám napíše "poukaz FT" s kódem 21002 např.
Nebo Vás mohu vyšetřit já a doporučit cvičení a léčebný postup, nemám smlouvu se zdravotními pojišťovnami, proto vyšetření stojí 500,- Kč.
Rozhodně Vás mohu uklidnit, že problém určitě není ve dvou vychýlených ploténkách. Ve většině případů "vychýlených plotének" se dá cvičením (protahováním některých svalů, posilováním jiných) upravit svalovou nerovnováhu. Je nutno ale vzít úvahu předchozí stav (úrazy, i drobné, pracovní zátěž doma a v práci, atd.), aktuální situaci vašeho svalového aparátu apod.

Ladislav Kůrka - Dnešní stav po masáži

Dobrý den, předem bych chtěl upozornit - abych nezakřikl. Odcházím z masáže a bolesti odešly, udělám dřep bez bolesti v koleni, sehnu se, otočím a bolesti nemám. O večerním a zítřejším stavu dám navědomí, pokud mě nezkolí bolest zad :o) ... L.Kůrka, Prozatím děkuji

Alena - bolestivá menses

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by mi na bolestivou menstruaci mohla pomoci metoda paní L. Mojžíšové a zda je možné k Vám chodit na zácvik. Gynekolog mi dokáže bohužel poradit pouze antikoncepci nebo otěhotnění (což pro mě v současnosti není optimální). Děkuji. AJ

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: bolestivá menses

Dobrý den, samozřejmě cvičení a event. mobilizaci dle paní Mojžíšové vřele doporučujeme na bolestivou menstruaci, termín zácviku bude uveřejněn na našich webových stránkách v příštím týdnu.

A. - Thajská masáž

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je potřeba si něco vzít na Thajskou masáž a případně co? A ještě bych chtěla vědět jestli mi tato masáž pomůže od bolesti zad? Děkuji za odpověď.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Thajská masáž

Dobrý den, na thajskou masáž se doporučuje volný, pohodlný oděv a ponožky. 2 hod před masáží nejíst těžce stravitelná jídla. Doporučuje se dostatek tekutin neperlivé vody- podpoříte tím vyplavení odpadních látek z organismu. Thajská masáž odstraňuje bolestivost páteře, uvolňuje bolest, napětí a ztuhlost svalů a kloubů, zbavuje pocitu únavy a nervového napětí, posiluje imunitní systém.

P - Endometrióza


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by mi cvičení paní Mojžíšové mohlo pomoci při endometrióze (tvorba cyst, bolesti při menstruaci), a zda by vaše péče případně byla hrazena pojišťovnou. Děkuji za odpověď.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Endometrióza

Dobrý den!
Léčba endometriózy je hlavně hormonální, eventuálně chirurgická, každopádně často je svizelná, ale to už asi víte. Nicméně metodou paní Mojžíšové by se daly některé příznaky zmírnit. Instruktáž cvičení bude 7.10.2013.v 12:30 hodin. Tři hodiny stojí 400 Kč, v ceně je i knížka o metodě M. Další vyšetření a mobilizace stojí dle ceníku, viz ceník, lze ale požádat lékaře o předpis "FT", nejlépe svého gynekologa.

J. C. - Dotaz - zdravotní cvičení

Dobrý den,
chci se optat, zda je skupinové zdravotní cvičení vhodné i pro děti - mám tři syny (10, 12, 14 let), kterým ortoped doporučil cvičit se zády.
Pokud ano, ráda bych je k Vám objednala.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
J. C.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Dotaz - zdravotní cvičení

Dobrý den,
zdravotní cvičení v ÚT a ČT již bude končit s blížícími se prázdninami, většinou není vedeno fyzioterapeutem. Poradím tedy raději konzultaci, resp. vyšetření u p.Kristýny Novotné, DiS., která doporučí individuálně cviky a pohybovou životosprávu. Telefonicky se k ní objednejte 466 430 840. Ona sama pak ukazuje dle objednání jednou za měsíc zdravotní cvičení podle paní Mojžíšové.
MUDr. Novotný Zdeněk

češka - patní ostruha

Dobrý den, provádíte léčbu tzv. patní ostruhy? Již jsem prošel ultrazvukovou i laserovou rhb, ale bez výsledku. Nebo hledám v Pardubicích poskytovatele léčby rázovou vlnou. Děkuji.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: patní ostruha

Dobrý den,
v našem RHB centru léčbu rázovou vlnou nemáme, ze své praxe ale vím, že efektivní je léčba ozářením RTG paprsky (Multiscan v areálu Pardubické Krajské nemocnice, a.s.), samozřejmě indikovaná lékařem, nejlépe ortopedem, který může také použít injekční obstřik ostruhy s aplikací léčiva. RTG snímek paty před jakoukoli léčbou je samozřejmostí.

erika - Mojzisovej metoda pre rizikovo tehotne

Dobry den

chcela by som sa Vas spytat, ci Mojzisovej metodu mozu cvicit aj rizikovo tehotne zeny, ako som ja. Lekar mi odporuca kludovy rezim aj v 4.mesiaci tehotenstva, avsak pre bolesti v krizoch by som rada cvicila. Dakujem Vam za odpoved.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojzisovej metoda pre rizikovo tehotne

Dobrý den,
cviky dle paní Mojžíšové (ne ty vleže na břiše) můžete provádět i v době rizikového těhotenství, pro Váš klid je můžete ukázat svému gynekologovi, pokud je nezná. Měl by je ale schválit, s ohledem na rizikovost těhotenství samozřejmě. Hodně štěstí přeji.

Barbora Kubová - cvičení dle Mojžíšové - Praha

Dobrý den, nedaří se mi již skoro dva roky otěhotnět, doktor mi doporučoval cvičení dle p. Mojžíšové, které bych moc ráda zkusila. Doporučíte mi nějaké cvičení v Praze?

Zdeněk Novotný - Re: cvičení dle Mojžíšové - Praha

Dobrý den,
omlouváme se, ale nemáme kontakty na RHB pracoviště v Praze, zkuste se poptat na www.otehotnet.cz, event. nákup v jejich e-shopu je se slevou 5% při zadání hesla "novotna".

Alzbeta - neplodnost

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Je mi 40 a min.rok som 3 x podstupila umele oplodnenie, neuspesne. V 2009 som otehotnela 1x prirodzenou cestou, avsak tehotenstvo skoncilo v 6 tyzdni. Ako by som mala postupovat pri cviceni? Pripadne sa objednat do ambulancie. Velmi pekne dakujem. 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové