Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petra Novotná - Re: cvičení pro těhotné

Dobrý den, bohužel o cvičení pro těhotné zatím neuvažujeme. Nemáme vhodné prostory na toto cvičení.

Helena - Cetnost cviku

Dobry den, cvicim cviky metody L.M. (chteli bychom miminko), vychazim z jeji knihy, kterou mam doma a byla jsem i na zacviku u fyzioterapeutky, ktera mi upravila cviky "primo na me". Prosim o odpoved, ma-li zasadni vliv na vysledky cviceni jeho cetnost. Jinymi slovy, muze pomoci dlouhodobé denni cviceni i bez zvysovani poctu, zustanu-li u denni cetnosti jednotlivych cviku v rozsahu 15x ci 20x?
Omlouvam se za komplikovany dotaz a dekuji za odpoved.

MUDr. Zdeněk Novotný, Petra Novotná - Re: Cetnost cviku

Dobrý večer,
četnost opakování dodržujte určitě podle rad paní Mojžíšové, tedy cviky, u kterých se zvyšuje četnost opakování, se musí po postupném zvyšování cvičit alespoň 30x.
Eventuelně můžete ve snaze cvičit "celý den" rozdělit cvičení na ráno (cviky 1-3), poledne (cviky 4-6) a večer (cviky 7-10).

Honza - mozková cévní příhoda

Mám po MCP nehybnou ruku. Prokrvení dobré, ale opuchá mi a bolí. Co dělat s otoky a bolestivostí a jak ji rozhýbat?
Děkuji za odověď

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: mozková cévní příhoda

Dobrý den,
ruka otéká nejspíše i proto, že se méně pohybuje po mozkové příhodě + je možná postižená její vegetativní inervace (nervy, které ovlivňují prokrvení, stav cév a kůže).
Jistě je nutné cvičení vhodné pro pacienta po CMP, částečně to pomůže i na otok a bolestivost, byť ta po cvičení může být přechodně zhoršena (ponámahově).
Na otoky také pomůže manuální lymfodrenáž, na kterou se můžete u nás objednat k fyzioterapeutce Ditě Kocíkové, na telefonu 466 430 840. Cena lymfodrenáží je uvedena v ceníku.

Tereza - svaly

Dobrý den, jsem atletka a po půlroční pauze jsem začala opět trénovat. V průběhu pauzy jsem trénovala tak 1-2x týdně, většinou klus+nějaké rychlejší úseky. Nyní jsem začala trénovat na plno 4-5x týdně a po 3 týdnech mě začaly bolet přední stehení svaly. Když klušu, tak je to v pohodě, ale jak zaberu do rychlejšího úseku nebo sprintu, tak se mi v obou stehnech objeví řezavá bolest (jakoby se svaly "smrskly" a nechtěly se natáhnout), která se v běhu nedá zvládnout a musím okamžitě přestat. Stačila by na to například nějaká masáž nebo vitamíny?

Novotný Zdeněk - Re: svaly

Dobrý den, mohlo by jít o nedostatek minerálu - sodíku? hořčíku? V prvním případě by mohlo pomoci trochu soli přidat do diety, v druhém nějaký preparát s magnéziem nebo hodně minerálky Magnesie, tedy radím zkusit oboje. Také by mohlo pomoci víc tekutin (např. ta Magnesia). Taky určitě protahujete - strečink je taky důležitý, s postizometrickým protažením (po výdechu). Masáž by mohla taky pomoci, např. měkké techniky - ošetření povrchových tkání nad svaly. Co na to říká trenér? Má určitě zkušenosti. Dejte vědět, jak to dopadlo. Zajímá mne to, protože taky běhám, a kamarádi chtějí často taky radu.

Tereza - Re: Re: svaly

Zatím jsem v klidovém režimu (klusání) a doplňuji právě hořčík. Čekáme, co se z toho vyvine.

Tereza - Re: Re: Re: svaly

S opožděním. Bolest odezněla sama. Asi to chtělo jenom rozběhat :)

Rose - Mojžíšová metoda

Dobrá den chtěla bych se zeptat jaké procento na uspěšné otěhotnění má Metoda p.Mojžíšové a zda je celá hrazená všeobecnou zdravotní pojistovnou?Děkuji za info

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojžíšová metoda

Dobrý den!
Takzvaná metoda Mojžíšové nepředstavuje jeden zdravotní výkon; je to léčebná tělesná výchova zaměřená na normalizaci svalových dysbalancí (nerovnováhy) v oblasti pánve a břicha. Ty mají za následek nevhodné postavení pánve a pánevních orgánů a mohou být příčinou bolestí zad i jednou z příčin neplodnosti. Tato metoda léčebné tělesné výchovy je běžně dostupná na všech rehabilitačních pracovištích, i když to jako „metodu Mojžíšové“ neoznačují. Ordinuje ji lékař, buď oboru FBLR – fyziatrie, balneologie a rehabilitace, nebo gynekolog. Metoda je pojišťovnou hrazena na základě smlouvy uzavřené s příslušnými zdravotnickými zařízeními na komplexní rehabilitační služby.
Při léčbě neplodných žen je metoda Mojžíšové hrazena z veřejného zdravotního pojištění, je-li předepsána lékařem, většinou gynekologem, který se věnuje problémům léčby sterility. Tento lékař obvykle spolupracuje s konkrétním rehabilitačním pracovištěm, takže může pacientku správně nasměrovat. Metodu Mojžíšové nelze považovat za základ léčení neplodnosti, může ale být součástí komplexního přístupu k pacientce. Rehabilitační cvičení je zaměřeno na svalové dysbalance v oblasti pánve a břicha (tj. i pochvy, dělohy, vejcovodů a vaječníků) a je eventuálně doplněno psychoterapií. Součástí léčby neplodnosti metodou Mojžíšové bývá (ne vždy je) i otevřený rozhovor terapeutky s pacientkou nebo malou skupinou pacientek o sexuálních problémech – je to psychoterapeutická nadstavba léčebné tělesné výchovy. Funkce psychoterapeuta se na rehabilitačních pracovištích často ujímá gynekolog nebo přímo klinický psycholog. I tato péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění ... Výše uvedené je v kontextu informace z VZP.
V Titanu máme jen kontakt na psycholožku zabývající se problematikou, nemáme ale gynekologa.
Máme dvě fyzioterapeutky věnující se problematice.

Zdeněk Novotný - Re: Re: Mojžíšová metoda

Doplňuji informaci o procentu úspěšnosti otěhotnění pod vedením fyzioterapeutky s pomocí metody paní Mojžíšové: Sama paní Mojžíšová i PhDr. Novotná mluvily o asi třetinové úspěšnosti. Jednalo se ale o páry, které léta nemohly mít děti a i přesto se jim s touto pravděpodobností podařilo otěhotnět. Naše fyzioterapeutky si statistiku nevedou, ale šťastné ženy se jim hlásí.

Sandra - Metoda Mojžíšová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda v rámci cvičení pode paní Mojžíšové rovnáte kostrč. A jak dlouho dopředu objednáváte? Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Metoda Mojžíšová

Dobrý den!
Mobilizace kostrče nemusí být nutně součástí cvičení podle paní Mojžíšové, ale určitě je třeba před event. ošetřením kostrče vyšetření fyzioterapeutkou, objednání je asi za měsíc - zavolejte 466430840.

Martina Papadopulu - Mojžíšova metoda

Dobrý den.Chtěla bych k vám chodit na mojžíšovu metodu a chci se zeptat jak dlouho trvá kurz a jeli v pravidelných intervalech popř.kdybych chtěla chodit individuálně kolik hodin by bylo potřeba.Děkuji za odpověď

MUDr. Zdeněk Novotný - metoda Ludmily Mojžíšové

Dobrý den,
další termín cvičení dle paní Mojžíšové bude uveřejněn na naší webové stránce www.mojzisova.cz v příštích dnech, do konce února 2014. Bude to nějaké pondělí od 13:00 do 16:00 hodin. Můžete se ale i individuálně objednat k DiS. Kristýně Novotné nebo k Ditě Kocíkové na telefonu 466 430 840. Počet kontrol u fyzioterapeuta je individuální, můj odhad je 3-6 návštěv po hodině, podle tíže svalových problémů.

Dagmar Orságová - Bolest zad

Dobrý den , již asi 5 let se mi neustále vracejí velice nepříjemné bolesti zad a letos je to asi nejhorší. Jedná se o takovou bolest, která mě vyřadí z běžného života. Vracela se asi 2x ročně, ale letos je to již asi popáté. Podle vyšetření se jedná o dvě vychýlené plotýnky. Cvičila jsem, ale pořád se to vrací. Chtěla bych se zeptat, jestli by jste mi u Vás mohli nějak pomoci.
Děkuji a přeji hezký den. Orságová

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Bolest zad

Dobrý den,
pomoci vám můžeme, pokud vás vyšetříme - buď v rámci vyšetření fyzioterapeutem na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře, který Vám napíše "poukaz FT" s kódem 21002 např.
Nebo Vás mohu vyšetřit já a doporučit cvičení a léčebný postup, nemám smlouvu se zdravotními pojišťovnami, proto vyšetření stojí 500,- Kč.
Rozhodně Vás mohu uklidnit, že problém určitě není ve dvou vychýlených ploténkách. Ve většině případů "vychýlených plotének" se dá cvičením (protahováním některých svalů, posilováním jiných) upravit svalovou nerovnováhu. Je nutno ale vzít úvahu předchozí stav (úrazy, i drobné, pracovní zátěž doma a v práci, atd.), aktuální situaci vašeho svalového aparátu apod.

Ladislav Kůrka - Dnešní stav po masáži

Dobrý den, předem bych chtěl upozornit - abych nezakřikl. Odcházím z masáže a bolesti odešly, udělám dřep bez bolesti v koleni, sehnu se, otočím a bolesti nemám. O večerním a zítřejším stavu dám navědomí, pokud mě nezkolí bolest zad :o) ... L.Kůrka, Prozatím děkuji

Alena - bolestivá menses

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by mi na bolestivou menstruaci mohla pomoci metoda paní L. Mojžíšové a zda je možné k Vám chodit na zácvik. Gynekolog mi dokáže bohužel poradit pouze antikoncepci nebo otěhotnění (což pro mě v současnosti není optimální). Děkuji. AJ 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové