Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: bolestivá menses

Dobrý den, samozřejmě cvičení a event. mobilizaci dle paní Mojžíšové vřele doporučujeme na bolestivou menstruaci, termín zácviku bude uveřejněn na našich webových stránkách v příštím týdnu.

A. - Thajská masáž

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je potřeba si něco vzít na Thajskou masáž a případně co? A ještě bych chtěla vědět jestli mi tato masáž pomůže od bolesti zad? Děkuji za odpověď.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Thajská masáž

Dobrý den, na thajskou masáž se doporučuje volný, pohodlný oděv a ponožky. 2 hod před masáží nejíst těžce stravitelná jídla. Doporučuje se dostatek tekutin neperlivé vody- podpoříte tím vyplavení odpadních látek z organismu. Thajská masáž odstraňuje bolestivost páteře, uvolňuje bolest, napětí a ztuhlost svalů a kloubů, zbavuje pocitu únavy a nervového napětí, posiluje imunitní systém.

P - Endometrióza


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by mi cvičení paní Mojžíšové mohlo pomoci při endometrióze (tvorba cyst, bolesti při menstruaci), a zda by vaše péče případně byla hrazena pojišťovnou. Děkuji za odpověď.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Endometrióza

Dobrý den!
Léčba endometriózy je hlavně hormonální, eventuálně chirurgická, každopádně často je svizelná, ale to už asi víte. Nicméně metodou paní Mojžíšové by se daly některé příznaky zmírnit. Instruktáž cvičení bude 7.10.2013.v 12:30 hodin. Tři hodiny stojí 400 Kč, v ceně je i knížka o metodě M. Další vyšetření a mobilizace stojí dle ceníku, viz ceník, lze ale požádat lékaře o předpis "FT", nejlépe svého gynekologa.

J. C. - Dotaz - zdravotní cvičení

Dobrý den,
chci se optat, zda je skupinové zdravotní cvičení vhodné i pro děti - mám tři syny (10, 12, 14 let), kterým ortoped doporučil cvičit se zády.
Pokud ano, ráda bych je k Vám objednala.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
J. C.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Dotaz - zdravotní cvičení

Dobrý den,
zdravotní cvičení v ÚT a ČT již bude končit s blížícími se prázdninami, většinou není vedeno fyzioterapeutem. Poradím tedy raději konzultaci, resp. vyšetření u p.Kristýny Novotné, DiS., která doporučí individuálně cviky a pohybovou životosprávu. Telefonicky se k ní objednejte 466 430 840. Ona sama pak ukazuje dle objednání jednou za měsíc zdravotní cvičení podle paní Mojžíšové.
MUDr. Novotný Zdeněk

češka - patní ostruha

Dobrý den, provádíte léčbu tzv. patní ostruhy? Již jsem prošel ultrazvukovou i laserovou rhb, ale bez výsledku. Nebo hledám v Pardubicích poskytovatele léčby rázovou vlnou. Děkuji.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: patní ostruha

Dobrý den,
v našem RHB centru léčbu rázovou vlnou nemáme, ze své praxe ale vím, že efektivní je léčba ozářením RTG paprsky (Multiscan v areálu Pardubické Krajské nemocnice, a.s.), samozřejmě indikovaná lékařem, nejlépe ortopedem, který může také použít injekční obstřik ostruhy s aplikací léčiva. RTG snímek paty před jakoukoli léčbou je samozřejmostí.

erika - Mojzisovej metoda pre rizikovo tehotne

Dobry den

chcela by som sa Vas spytat, ci Mojzisovej metodu mozu cvicit aj rizikovo tehotne zeny, ako som ja. Lekar mi odporuca kludovy rezim aj v 4.mesiaci tehotenstva, avsak pre bolesti v krizoch by som rada cvicila. Dakujem Vam za odpoved.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojzisovej metoda pre rizikovo tehotne

Dobrý den,
cviky dle paní Mojžíšové (ne ty vleže na břiše) můžete provádět i v době rizikového těhotenství, pro Váš klid je můžete ukázat svému gynekologovi, pokud je nezná. Měl by je ale schválit, s ohledem na rizikovost těhotenství samozřejmě. Hodně štěstí přeji.

Barbora Kubová - cvičení dle Mojžíšové - Praha

Dobrý den, nedaří se mi již skoro dva roky otěhotnět, doktor mi doporučoval cvičení dle p. Mojžíšové, které bych moc ráda zkusila. Doporučíte mi nějaké cvičení v Praze?

Zdeněk Novotný - Re: cvičení dle Mojžíšové - Praha

Dobrý den,
omlouváme se, ale nemáme kontakty na RHB pracoviště v Praze, zkuste se poptat na www.otehotnet.cz, event. nákup v jejich e-shopu je se slevou 5% při zadání hesla "novotna".

Alzbeta - neplodnost

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Je mi 40 a min.rok som 3 x podstupila umele oplodnenie, neuspesne. V 2009 som otehotnela 1x prirodzenou cestou, avsak tehotenstvo skoncilo v 6 tyzdni. Ako by som mala postupovat pri cviceni? Pripadne sa objednat do ambulancie. Velmi pekne dakujem.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: neplodnost

Dobrý den,
pokud byste chtěla přijet na vyšetření k fyzioterapeutce na osobní zácvik cvičení dle Mojžíšové, objednejte se, prosím, telefonicky na +420 466 430 840 (recepce Titanu v Aquacentru Pardubice), po vyšetření a event. ošetření svalových poruch by jste se domluvila na dalším postupu cvičení, kontrole atd.
Jinak hromadný zácvik bude 10.6.2013 v 13,00 hodin, sledujte stránky, i na tento zácvik se, prosím, objednejte.

Zuzana - Mojžišovú na you tube

Mohli by ste prosím Vás urobiť ukážku všetkých cvikov a dať to na vaše stránky alebo na you tube? na internete je len 1 neúplná a z toho sa opakovane vychádzať nedá. ja som si skúšala cvičiť Mojžišovú, ale s pomocou papiera je to nepraktické.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojžišovú na you tube

Kompletní ukázky cviků lze objednat v e-shopu http://www.otehotnet.cz/296-metoda-ludmily-mojzisove-prakticka-cvieni
Tip: 5% SLEVOVÝ KUPÓN po zadání hesla "novotna" při nákupu veškerého zboží na www.otehotnet.cz

p alena - cvičení pro chuzi o berlích

Dobrý den , chtela bych se zeptat jake cviky mam provadet abych mohla doslapnout a chodit o berlích , ja jsem po auto nehode, mam rozdrcený kloub a jamku na leve panvi a na pravé noze mam zlomeninu lítkové kosti a mam tam njake zeleza a sroubi jsem dva mesice po operaci a dnes jsem dostala berle

Novotná Kristýna - Re: cvičení pro chuzi o berlích

Dobrý den,
bohužel je problém trochu složitější a určitě by jste měla navšívit rehabilitaci a domluvit se na odborném a pravidelném cvičení.Chůze o berlích má své zásady,ale nepíšete zda máte částečnou nebo plnou nebo dokonce žádnou zátěž na zlomenou končetinu.Navíc dle vašich informací je nález na obou dolních končetinách.Zpravidla při chůzi o berlích jdou nejprve berle,poté více postižená dolní končetina a na závěr zdravá.Stejným způsobem jdeme i do schodů a ze schodů obráceně.Určitě ale při takovém postižení pohybového aparátu navštivte ambulatní rehabilitaci v místě bydliště a domluvte se na dalším postupu.Hodně zdaru

Frydrychová Radka - Cvičení podle L. Mojžíšové

Dobrý den,
Jsem po porodu třetího dítěte a ráda bych si zpevnila pánevní dno. Během těhotenství jsem trpěla vulvárními varixi. Rodila jsem 6.3. Bylo by možné si objednat cvičení, nejlépe v odpoledních hodinách. Děkuji Radka 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové