Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONLINE Poradna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Frydrychová Radka - Cvičení podle L. Mojžíšové

Dobrý den,
Jsem po porodu třetího dítěte a ráda bych si zpevnila pánevní dno. Během těhotenství jsem trpěla vulvárními varixi. Rodila jsem 6.3. Bylo by možné si objednat cvičení, nejlépe v odpoledních hodinách. Děkuji Radka

Kocíková Dita - Re: Cvičení podle L. Mojžíšové

Dobrý den p.Radko, ano, bylo by možné se na cvičení objednat i v odpoledních hodinách. Nejlepší by bylo, aby jste si zavolala na tel: 466 430 840 a řekla, že jde o cvičení podle p.Mojžíšové a objednala se po telefonu. Pokud by jste měla další otázky, rádi zodpovíme.
Mějte se hezky a nashledanou.

Dominika Ipserová - Laser terapie

Dobrý den,
chtěla bych se, prosím, zeptat, jestli je potřeba se na laser terapii u Vás objednávat dopředu a jestli je potřeba doporučení od lékaře?
Terapii laserem jsem již absolvovala zmírnění bolestí na noze - konkrétně nárustky na patě a "spadlý" kloub u malíčku. Je u Vás možné přijít i bez doporučení lékaře? Když jsem chodila na laser, tak většinou 1 terapie trvala 10 minut - chodila jsem do Celsia. Ale nyní bych po kladných referencích raději vyzkoušela vaše centrum. Děkuji za informace, s pozdravem Ipserová Dominika

Novotná Kristýna - Re: Laser terapie

Dobrý den,
laser terapie je u nás možná po předběžném objednání i bez lékařského předpisu.Pokud možno sebou ale vzít lékařské zprávy z předchozího ošetření.Jedno sezení stojí 70 kč.Laser u nás aplikuje kolega,který má služby PO a ST a PA od 7-15 hod a UT a ČT od 12-20 hod.Prosím zavolejte v tyto časy a domluvit se přímo s ním.Mějte se krásně nashledanou

Dominika Ipserová - Re: Re: Laser terapie

Dobrý den, moc Vám děkuji za odpověď.
Určitě si zavolám, objednám se a donesla bych i lékařské zprávy.
Díky moc a mějte se pěkně.
Dominika

Eva - hypermobilita

Dobry den,
zajimalo by mne, jake cviky by mel provadet clovek, ktery ma hypermobilni pater, a ramenni klouby. Zda je vhoda posilovani s aerobnimi prvky? cinky apod.
dekuji za odpoved

MUDr. Novotný - Re: hypermobilita

Při hypermobilitě je vhodné cvičení na posílení svalů stabilizujících klouby. Týká se to kloubů meziobratlových, v menší míře i kloubů na končetinách. Aerobní cvičení je vhodné, pokud při něm nehrozí poranění kloubů. Konkrétní cviky vhodné při hypermobilitě doporučuje fyzioterapeut.

MUDr. Novotný - Cvičení dle Mojžíšové v těhotenství

Dobrý den, metodu Mojžíšová můžete cvičit stále, i v prvním trimestru těhotenství, s vynecháním cviků na břiše (cvik 6 a cvik 7), k fyzioterapeutce zajít raději můžete, aby zkontrolovala správnost cvičení, pokud si nejste jista. MUDr. Zdeněk Novotný

Klára - Cvičení dle Mojžíšové

Dobrý den, jelikož se již 2 roky snažím otěhotnět a pořad nic (všechny vyšetření o.k.)začala jsem cvičit metodu dle paní Mojžíšové. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu tuto metodu cvičit stále i v prvním trimestru těhotensví a pokud cvičím podle Vašeho videa, zdali je lepší jít také k terapeutce, aby zkontrolovala správnost mého cvičení?Děkuji

Martina - Cvičení dle Mojžíšové v těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné cvičit cviky dle paní Mojžíšové i v těhotenství - kdysi jsem na toto cvičení chodila z důvodu snahy o miminko, necvičila jsem však již cca rok. Nyní jsem ve třetím měsíci, mám bolesti bederní páteře, kamarádka mi doporučila cvičit opět Mojžíšovou. Jsou pro těhotné vhodné všechny cviky, které se běžně cvičí?

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Cvičení dle Mojžíšové v těhotenství

Kromě cviků vleže na břiše je cvičení dle Mojžíšové vhodné i v těhotenství. Počty opakování volte dle Vašeho aktuálního stavu.

Veronika - špatné chození

Dobrý den, Mám problém. Má kamarádka má 19.měsíčního chlapečka,který se narodil v 7.měsíci. Před 2 měsíci jsem si všimla že malej chodí jen pošpičkách a levá nožička se mu stáčí hodně do prava. Doktorka jí poradila koupit pevnou obuv a nosit jí pořád i doma,ale ona mu koupila sněhulky za 99kč že prý mu to stačí.Co bych mohla udělat abych malému pomohla. Děkuji za odpověd.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: špatné chození

Dobrý den,
nepíšete, která doktorka poradila pevnou obuv, ale každopádně bych doporučil obrátit se na lékaře odbornosti "dětský ortoped", pokud se tak již nestalo. Jedině ten dokáže pomocí klinického a event. zobrazovacího vyšetření doporučit léčbu, pohybová opatření a pomůcky na tento zdravotní problém u 2 letého chlapce. Možná bude třeba vyšetření dětským neurologem, dětským psychologem apod.
Omlouvám se, že neporadím přímo co dělat. Každopádně radu lékařky na pevnou obuv by bylo dobré dodržet.

Monika - Mojžíšová /hrazení pojišťovnami

Dobrý den, mám dotaz zda je metoda Mojžíšové hrazena zdravotními pojišťovnami? Léčí neplodnost žen ,ale i bolesti zad a další diagnózy? Děkuji

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Mojžíšová /hrazení pojišťovnami

Metoda Mojžíšové není jeden zdravotní výkon; je to léčebná tělesná výchova zaměřená na normalizaci svalových dysbalancí (nerovnováhy) v oblasti pánve a břicha. Ty mají za následek nevhodné postavení pánve a pánevních orgánů a mohou být příčinou bolestí zad i jednou z příčin neplodnosti. Ordinuje ji lékař, v oboru fyziatrie, balneologie a rehabilitace, nebo gynekolog. Metoda je pojišťovnou hrazena na základě smlouvy uzavřené s příslušnými zdravotnickými zařízeními na komplexní rehabilitační služby.
Při léčbě neplodných žen je metoda Mojžíšové hrazena z veřejného zdravotního pojištění, je-li předepsána lékařem, většinou gynekologem, který se věnuje problémům léčby sterility. Tento lékař obvykle spolupracuje s konkrétním rehabilitačním pracovištěm, takže může pacientku správně nasměrovat. Metodu Mojžíšové nelze považovat za základ léčení neplodnosti, může ale být součástí komplexního přístupu k pacientce.

Jana - Lupénka

Dobrý den, chtěla bych koupit dárkový poukaz na nějakou proceduru ve VAšem rehabilitačním centru, pro paní trpící lupénkou. Prosím o radu, kterou. Lupénku má paní na rukou a nohou. S přáním hezkého dne

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Lupénka

Dárkový poukaz zakoupíte v našem RHB centru- např. v ceně 500Kč je relaxační masáž obličeje, + k tomu zdarma masáž dekoltu, na poukazu není napsaná cena, jen název procedury, neboť je to dárek. Nepíšete, na jaké potíže by měla procedura být, proto radím ten obličej, jinak lze absolvovat i masáž zad za 250-500Kč, lepší je info na místě, lupénka není problém, jen nesmí být ve stadiu zánětu, zhoršená, apod.

Mária Galbavá - Metóda pani Mojžíšovej

Dobrý večer. Prosím Vás, školíte aj nových rehabilitačných pracovníkov v metóde pani Mojžíšovej? Ďakujem.

MUDr. Zdeněk Novotný - Re: Metóda pani Mojžíšovej

Dobrý den, zaškolování v metodě Mojžíšové provádí pouze doškolovací centrum NCONZO Brno viz. http://www.nconzo.cz

Petra Vrchlická - Dotaz žebra

Dobrý den přeji,
chtěla bych se zeptat, zdali můžu při cvičení Mojžíšové metody dělat něco špatně, když mám vychýlená žebra směrem doprava a špatně se mi dýchá. Jako bych měla hrudník stlačení dovnitř (takový pocit). Rozbolel mě i žaludek a necítím se celkově dobře. Moc Vám děkuji za odpvěď. Zdraví Petra V. 

Ověřená firma


Spisová značka:

C28576 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové